ПрофильРекламаОблако Тегов


Реклама на сайте

Главная » Файлы » Строительство » Проекты

Як зробити сауну своїми руками

 
Як зробити сауну своїми руками
Для майбутньої сауни вибираємо будь сухе закрите приміщення, аби ніде не дуло, не капало і не текло. Найголовніше, щоб у нашому приміщенні можна було зробити примусову вентиляцію, підвести електрику і воду.

Займемося розрахунком. Розраховуємо розмір кабінки таким чином: визначаємо, скільки людей одночасно буде перебувати в кабінці і прикидаємо на кожного 2-3 м3 об'єму. Місце ми обрали, тепер приступаємо до будівництва. Якщо ви прямо зараз бажаєте отримати повну інформацію, як зробити сауну своїми руками, то ми рекомендуємо прочитати цю статтю до кінця. Впевнені, що ви отримаєте всю потрібну інформацію. Якщо робимо підлогу з дерева, то лаком покривати не можна. Взагалі дерев'яна підлога - це найгірший варіант.

Краще зробити кахельну підлогу, але її треба класти до будівлі дерев'яних конструкцій. Він дуже легко піддається догляду, кахель беремо будь-якого якості (головне він повинен витримувати температуру 125*С).

Встановлюємо дерев'яні каркаси.

Якщо у нас стіна цегельна, то укладаємо на стіни пергамін (на інші види стін він не потрібен). Він потрібний для пароізоляції, можна обійтися і бітумованого папером. Беремо звичайні рейки і кріпимо пергамін до стіни внапуск. Потім виробляємо монтаж каркасів (бруси 50х50 або 40х60). Далі монтуємо каркас стелі. Закладаємо систему електропостачання і вентиляції і не забуваємо про сухотрубе. Сухотруба потрібен у випадку пожежі - вода розбризкується по кабінці і пожежа згасне. Можна прокладати труби і не всередині кабінки, а над стелею. Тоді всередину виводимо пару патрубків з розбризкувачами. Так само не забуваємо про спеціальний клапан, який не дає розпеченому повітрю потрапляти в інші кімнати.

зробити сауну своїми руками
Укладаємо утеплювач

Для цього використовуємо мінеральну вату на базальтовій основі. Скловолокно закладаємо в каркас.

Застосовуємо фольгу.

За допомогою фольги ми: максимально збережемо тепло всередині кабінки, можна порівняти з термосом, забезпечимо довге зберігання тепла і швидкий нагрів, обійдемося малими витратами на опалення. Кріпимо звичайними кнопками або скотчем.

Робимо горизонтальну обрешітку.

Монтуємо горизонтальні обрешітки (перетин 30х40 мм і крок 400мм.), які виставляємо по рівню. Встановлюємо поперечні каркаси (перетин 30х60 мм.). Це майбутні підстава для крамниць.

зробити сауну своїми руками
Обшиваємо вагонкою

Обшиваємо вагонкою стелю і всі стіни сауни. Монтуємо клапан (діаметр 100-200 мм), для надходження холодного повітря в кабінку. Матеріал для обшивки може бути таким: липа (благотворний вплив на легені, гарний запах, надає рожевий відтінок), вільха (дає низьку теплопровідність), абаш (на нього приємно сісти, деревина дуже м'яка), сосна (до складу входять фітонцидні смоли, які дуже корисні для людини). Найкраща комбінація - це лавки робимо з абаша, а сам каркас збираємо з липи або вільхи.

зробити сауну своїми руками
Встановлюємо двері і лавки

Так як висоту стелі у нас буде близько двох метрів (вище не варто робити, так як збільшиться тяга і створюється протяг), то верхні лавки встановлюємо близько метра від стелі, нижня лавка повинна бути 60 см. від підлоги.

Двері робимо заскленій: це розряджає психіку людини в замкнутому просторі. Відкриття дверей повинно бути зовнішнім.

Монтуємо обладнання.

Купуємо електрокам'янку і монтуємо її в стіну (нижня частина нагрівача повинна бути на висоті 22 см від підлоги). В округ робимо огорожу, використовуючи обрізки від лавок. Укладаємо камені між тенами. Просвіти між каменями робимо мінімальні. Закріплюємо вимикач і світильник, термометр. В кінці роботи зачищаємо шкуркою лавки, стеля і стіни. Протираємо вологою ганчіркою.

зробити сауну своїми руками
Вибираємо і укладаємо камені

Камені вибираємо круглі і гладкі, для кращої циркуляції повітря. Великі укладаємо вниз, маленькі - природно наверх.

Камені бувають:

діабаз (добре прогрівається, найпоширеніший камінь),

порфірит (це гірська порода, утворена із застиглої лави вулкана, в складі дуже багато кремнію, кальцію і магнію, має гарний вплив на легені і шкіру, усуває головний біль),

талькохлорит (це гірський мінерал, що володіє м'яким, приємним теплом, поліпшується обмін речовин, підвищується імунітет),

жадеїт (це самий кращий і найдорожчий камінь, в ньому міститься більше 60 елементів). При контакті з водою змінює колір на більш насичений зелений і володіє красивим малюнком. Його дуже цінують на Сході за те, що він виділяє іони срібла, тим самим благотворно впливає на організм людини.

зробити сауну своїми руками

Каміння, при першій укладанні, видають тріск, але потім це проходить, навіть якщо на них хлюпати водою. Одним словом - вибір каменя залежить тільки від бажання і товщини гаманця. З легким паром!


Похожие материалы

Теги: строительство, Оборудование, проекты
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Реклама

Поиск по сайту

Соц. Сети